Pireler, kan emici, küçük ve zıplayan bir böcek türüdür. Şimdiye kadar, 1600 kadar pire çeşidi tanımlanmıştır. Tropik, astropik ve sıcak iklim bölgelerinden kutuplara kadar birçok alanda yaşayabilen bu canlıların oldukça gelişmiş organizmaları vardır. Özelleşmiş vücut yapıları sayesinde memelilerin ve kuşların derisine yapışarak kanını emen bu canlılar, birçok hastalık yapıcı mikrobu kan emdikleri canlılara bulaştırırlar. Bu nedenle tarsus pire ilaçlama yapılmalı, ilaçlama yapılarak bu canlılar kontrol altına alınmalıdır. Veba hastalığının insanlara hayvanlardan bulaşmasının en önemli nedeni pirelerdir. Ortaçağda pireler yüzünden yayılan veba salgınında birçok insan ölmüştür. Günümüzde ise pirelerle mücadelede etkili yöntemlerin kullanılmaya başlanması ve güçlü ilaçların üretilmesi bu canlılarla daha kolay mücadele edilmesini sağlamıştır. Tarsus Pire ile mücadele ancak ve ancak profesyonel bir ilaçlama firması aracılığı ile gerçekleştirilebilir. Tarsus böcek İlaçlama da pire ve diğer asalak böceklerin hayatınızdan çıkmasını sağlayan profesyonel ilaçlama firmasıdır. Ev ya da ofisinizde pire ve benzeri bir haşere yaşadığını düşünüyorsanız mutlaka As İlaçlama’dan yardım almalısınız.

Pireler dış parazitlerdir. İnsanların ve memeli hayvanların kanını emerek beslenen bu canlılar çok hızlı hareket ederler. Zıplayan bir böcek türü olan pireler, yer değiştirme konusunda sorun yaşamazlar. Tehlike anında zıplayarak kendilerini güvenli bir yere taşırlar. Sıcak ve karanlık noktalara yuva yapan pireler, yorgan ve yatak gibi yünlü ve pamuklu eşyaların arasında yuvalanırlar. Güçlü bir biyolojisi olan bu canlılar mutlaka ilaçlanmalı ve yok edilmelidir. Pirenin ısırmış olduğu yerde şiddetli bir kaşıntı ve kızarıklık meydana gelir. Hassas kişilerde ve allerjik bünyeli insanlarda daha güçlü tepkimeler meydana gelebilir. Pireler evlere zıplayarak taşınır, evcil hayvanlar aracılığıyla ya da insanlar üzerinde gelebilir. Ağırlığının beş katı kadar kan emerek beslenen bir dişi pire beslendikten sonra yumurtlar. Uzun süre beslenmeden yaşayabilen pire ilaçlama yapılarak yok edilmelidir.

Tarsus Pire ilaçlama yöntemleri arasında en etkilisi sıvı kokulu ilaçlama yöntemidir. Pirelerin bulunabileceği her yerde ilaçlama yapılabilir. Ev, ofis, okul, hastane, otel, pastane vb. pire olabilecek tüm mekanlar ilaçlanarak dezenfekte edilmelidir. Kapalı alan ilaçlamasında kıyafetler ve eşyalar detaylı bir şekilde ilaçlanmalıdır. Şayet, pirelerin kaynağı evcil hayvanlar ise mutlaka veteriner yardımı ile sorun çözülmelidir. Haşere ilaçlarının evcil hayvanlara sıkılması doğru değildir. Bu nedenle kedi, köpek, kuş gibi evcil hayvanların üzerinde yaşayan pireler veteriner yardımı ile kontrol altına alınmalıdır.

TIKLA ARA