Tarsus Kalorifer Böceği İlaçlama, 0532 132 9197

 

Kalorifer böcekleri sıcak ortamı seven, yaşaması için gerekli besini sağlayan ortamlarda kolayca üreyerek çoğalan ve kısa sürede ortamı istila eden bir hamam böceği türüdür. Kalorifer böcekleri her türlü ortamda yaşayabilselerde genellikle sıcak ortamları tercih ederler. Kapalı alanlarda görülen kalorifer böcekleri insan hayatını olumsuz etkilediği için ilaçlanarak kontrol altına alınmalıdır. Kalorifer böceği ilaçlama firmalarının profesyonel bir mücadele ile kontrol altına aldıkları bu canlılarla bireysel mücadele yapılamaz. Bireysel olarak yapılan bazı uygulamalar ve kullanılan ilaçların bu canlılar üzerinde etkili olmaması, sayılarının artmasına ve ortamı daha çok istila etmelerine neden olur, bu nedenle tarsus kalorifer böceğiyle mücadele profesyonel yöntemlerle yapılmaladır.

Kalorifer böceklerinin üreme ve hareket kabiliyetleri oldukça gelişmiştir. Yumurtlayarak çoğalan bu canlıların dişisi her yumurtlama döneminde yüzlerce yumurta bırakabildiği için bulundukları mekanda sayıları hızla artar. Ev ve işyerlerinde, daha çok bodrum, çatı, depo gibi karanlık ve nemli yerleri kendilerine yuva seçen bu canlılar, ev ve ofislerin insan yaşayan kısımlarına yürüyerek gelirler. Açık kapı ve pencereler, havalandırma boşlukları, kanalizasyon boruları, eve gelen eşyalar bu canlıların eve giriş için en çok tercih ettiği yollardır. Ev içinde en çok mutfak ve banyoda göze çarpan bu canlılar, önlem alınmadığında kısa sürede her yerde karşınıza çıkmaya başlar. Bu canlıların yok edilmesi için doğru ilaçlama yöntemleri kullanılmalı, etkili bir mücadele verilmesi gerekir. Profesyonel bir ilaçlama firması uzman tarsus kalorifer böceği ilaçlama servisi ile bu canlılara karşı kokulu sıvı, kokusuz sıvı  ve jel ilaçlama metotlarından uygun olanı seçerek başarıyla uygular. İlaçlamada istenilen sonucun alınması için mutlaka ikinci bir ilaçlama yapmak gerekmektedir. Yumurta içindeki kalorifer böcekleri ilaçtan etkilenmeyecekleri için canlı olarak doğarlar. Bu nedenle yumurtadan çıkacak yeni yavrular için ilaçlamanın tekrarlanması zorunludur. Kalorifer böceğinin 15 ay kadar yaşıyor olması bu canlıların ne kadar güçlü bir bünyeye sahip olduklarını gösterir. İlaçlamanın etkili olması için periyodik aralıklarla haşere kontrolü yapılması ve gerekiyorsa ilaçlama işleminin tekrarlanması en doğrusudur.

Kalorifer böcekleri hastalık yapıcı birçok mikrop ve organizmayı bünyesinde barındırır. Evlerde ve işyerlerinde yiyeceklere ve gezdikleri her yere salya ve dışkıları ile bu mikropları bulaştıran böcekler, yiyecek maddelerinin bozulmasına ve insanlara birçok hastalığın bulaşmasına neden oldukları için mutlaka ilaçlanarak yok edilmelidir.Tarsus Kalorifer böceği ilaçlama fiyatları ilaçlama yapılacak mekanın büyüklüğüne ve haşerenin yoğunluğuna göre değişmektedir.

TIKLA ARA