Neden İlaçlama Yapılmalı ?

Neden İlaçlama Yapılmalı ?

 

Soru : Kullanılan ilaçlar insan sağlığı veya evcil hayvanların sağlığı için tehlike oluşturuyor mu? Neden İlaçlama Yapılmalı

Cevap : Kesinlikle hayır. Mersin Böcek ve Haşere İlaçlama tarafından kullanılan tüm kimyasallar hem Dünya sağlık Teşkilatı (WHO), hem de T.C. sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış kimyasallardır.

Amerika Birleşik Devletleri ve dünyanın çeşitli önde gelen laboratuarları tarafından Halk Sağlığını Koruma programı dahilinde akut anlamda tehlike oluşturmadıkları ve sınıflamada en az zehirli insektisitler kategorisinde bulundukları kabul edilmiş kimyasallardır.
Bunlara ek olarak Mersin Böcek ve Haşere İlaçlama insan ve çevre sağlığı ile Etkin Uygulama ve Koruma prensipleri dahilinde yapılan uygulamalarda, en az miktarda kimyasal ve en az temas alanı ilkeleri uygulanarak, kimyasallar ile temas riski en aza indirgenmiştir. Bu konuda uygulama sorumlulularımız size detaylı bilgiyi vereceklerdir.

Soru : Uygulama sonrasında koku olacak mi? Neden İlaçlama Yapılmalı

Cevap : Evinizde kullandığımız insektisitlerin (böcek ilacı) büyük çoğunluğu, kokusuz veya kokulu olarak sınıflandırılmıştır. Bununla birlikte, asla hiçbir koku almayacaksınız demeye tereddüt ederiz çünkü, koku alma duyarlılığı kişiden kişiye değişir. Kokular hissedilebilir olduklarında, buna formüllerindeki eriyiklerin veya taşıyıcıların buharlaşması neden olmakta ve genellikle, bu koku uygulamadan çok kısa süre sonra dağılmaktadır. Açık bir pencere gibi, 1-2 saatlik bir havalandırma bu dağılma sürecini hızlandıracaktır.

Soru : Servisimle ilgili bir problemim olduğu zaman nereyi arayacağım? Neden İlaçlama Yapılmalı

Cevap : İsterseniz direkt olarak Servis Sorumlunuzu mobil telefonundan arayarak veya hizmet aldığınız merkez ofisimizi arayarak problemin en çabuk çözüme ulaşabilirsiniz. Size yardımcı olmaktan her zaman memnuniyet duyarız.

Soru : Servis sonrasında temizlik yapmalı miyim? Neden İlaçlama Yapılmalı

Cevap : Uygulama yapılan ortamda 3 – 4 gün kadar ıslak temizlik yapılmamalıdır. Yalnızca tezgahlar, zemin ve masa üstlerinde ıslak temizlik yapılmalıdır. İlacın uygulanacağı süpürgelikler, kapı pervazları, dolap içleri ve arkaları, fırın ve aspiratör arkaları gibi yerlerde kuru temizlik yapılmalı ve ilacın kalması sağlanmalıdır. Böylece yumurtadan çıkacak ve henüz ilaçla temas etmemiş olan haşerelerde ilaçla temas edecek ve sorun tamamıyla çözülecektir. Bu önemli konu hakkında daha detaylı bilgi almak için size hizmet verecek Mersin Böcek ve Haşere İlaçlamayı arayınız.

Soru : Servisim sırasında evimden ayrılmam gerekiyor mu?  Neden İlaçlama Yapılmalı

Cevap : Hayır, servisiniz sırasında evden ayrılmanız gerekmiyor. Böcek ve kemirgenlere karşı yapılan tüm haşere kontrol prosedürleri sırasında evinizde kalabilirsiniz. Evinizi boşaltmanız, yalnızca doktorunuz özellikle duyarlı olduğunuz için bunu tavsiye ettiği zamanlarda geçerlidir. Yalnızca kokulu ilaç kullanıldığında mekanın 2 saat kadar kapalı kalması gereklidir. 2 saat sonra evinizi havalandırdıktan sonra gönül rahatlığıyla hemen evinize girebilirsiniz.

Soru : Uygulamadan sonra böcekleri görecek miyim? Neden İlaçlama Yapılmalı

Cevap : Eskisi kadar yoğun olmamak üzere 1 hafta kadar tek tük haşere görülebilir. Bunun nedeni; hiçbir ilacın haşere yumurtalarını etkilememesi ve genellikle ilacın çok derindeki böcek yuvalarına ulaşamamasıdır. İLAÇLAMA sonrası temizlik kurallarına uyulduğu takdirde 4 hafta sonunda evinizde tek bir haşere dahi görmeyeceksiniz.

Soru : Her servis çağırdığımda bir çeşit rapor alacak miyim? Neden İlaçlama Yapılmalı

Cevap : Evet. Alacağınız her bir servis sonrasında, servis sorumlusu tarafından uygulama yapılan alanları, kullanılan kimyasal ve ekipmanların ad ve miktarına ilişkin ayrıntıları veren, servis sorumlunuz ve sizin ortak imzanızı taşıyan bir servis raporu alacaksınız. Sormak istediğiniz her hangi bir soru olduğu takdirde, lütfen çekinmeden servis sorumlunuza sorunuz ya da hizmet aldığınız merkez ofisimizi arayınız. Size bilgi vermekten memnuniyet duyacağız.

Soru : Konut dışına yapılan uygulamalar, bitkilerimi veya ev hayvanlarımı nasıl etkileyecek? Neden İlaçlama Yapılmalı

Cevap : Dışarı alanda yapılan çevre uygulamaları, bitkilerinize zarar vermeyecektir, çiçeklikler veya çalılar bundan etkilenmeyecektir. Eğer bahçenizdeki çimlere likit uygulama yapılmış ise, sadece bunlar kuruyuncaya kadar evcil hayvanlarınız uzak tutmanız yeterli olacaktır.

Soru : Böcek problemlerim devam ederse ne olacak? Neden İlaçlama Yapılmalı

Cevap : Eğer düzenli uygulamalarımız arasında bazen haşere görürseniz, sunu hatırınızda tutunuz ki;  uygulanan insektisitin kalıntı ile ilgili etkisi, haşerelerin bir istila oluşturmasına engel olacaktır. Bununla beraber, eğer ara sıra değil de daha sık haşere görürseniz; lütfen bizi arayınız. Sizden hiçbir ek ücret talep etmeksizin bir servis tekrarı proğramlamaktan memnuniyet duyacağız.

TIKLA ARA